Mimari
Fotoğraflar

Turkuaz Konakları

proje yeri

Konyaaltı / Antalya

proje yeri

Akdur İnşaat

proje yeri

2014

proje yeri

2014-2015

proje yeri

6079 m² m2

proje yeri

10.000 m² m2

proje yeri

 • Emre İNCE
  Mimar
 • Emine İNCE
  Mimar
 • Atıf Çağlar
  Görselleştirme Uzmanı
 • Okan Günay
  Görselleştirme Uzmanı

 Turkuaz Konaklarının tam ortasında bulunan oval formlu havuz  ile birlikte peyzaj bitkileri ve bloklara giden yol boyunca yaratılan dış alan tek bir yöne yönlendirilir,   yaya hattı , her bir birimin erişim yolundan ya da her bir birimin ön kapısına çevredeki ortama uygun olarak doğal bir yürüyüş oluşturur.

 

Başka bir deyişle, konvansiyonel gelişim odaklı site konseptinden koparak, bu proje çevrenin ve binalar arasında yaratılan iç alanların bir ortam olarak hizmet ettiği bir topluluk oluşturmaya odaklanmaktadır.

 

Havuzun merkezinde yer alan güneşlenme alanı ve fitness salonu  , ışığı, aydınlatmayı ve peyzajı birleştiren mimari bir ekipmandır ve ayrıca bu alandaki gündüz ve gece sahnelerinin çeşitli görüntülerini ifade etmek için sembolik bir özelliğe sahiptir.

 

Her binanın şekli ve cephesi, konut türü olarak farklılık gösterse de , kübik ve oval tarz ve apartman kompleksinin çevre düzenlemesi ile uyumu oluşturur. Her bir ünitede yaşama alanı  mutfak ve  balkonlar , havuz ve peyzaj alanlarına yönlendirilmişken , yatak odaları  alanı ise bağımsız ve sessiz alan olarak planlanmıştır.